Alerg pentru respect și demnitate

Tatiana Bulubica Fundația Olimpică Română

Imaginează-ți cum ar fi ca viața ta să se schimbe într-o secundă, să ajungi într-un cărucior cu rotile sau imobilizat la pat. Cum ar fi să renunți la vise, la o carieră, la tot ce ai iubit și pentru care ai muncit atât de mult.

Mă numesc Tatiana, iubesc sportul mai mult decât orice și mi-aș fi dorit să fac sport de performanță de mic copil. După primul semi-maraton am știut că pentru mine este de abia un început.

În 5 octombrie nu voi alerga doar pentru mine. Voi alerga pentru sportivii de performanță, campioni mondiali sau olimpici, care au suferit accidente grave la competiții sau antrenamente și au fost nevoiți să-și întrerupă cariera în sport. Cu fondurile strânse, îi vom ajuta să ducă o viață normală, cu demnitate, îi vom ajuta să-și procure medicamentele necesare, să beneficieze de tratamente pentru recuperare, dar mai ales, le vom arăta că nu i-am uitat și că nu ii admirăm doar atunci când sunt pe podium.

O medalie se câștigă cu mult sacrificiu și dăruință, iar noi îi putem răsplăti printr-o mică donație, un gest simplu de respect și bucurie că poți să ajuți.

De data aceasta am mari emoții, sper să nu dezamăgesc și să duc cursa pînă la sfârșit, pentru mine și pentru ei. Am nevoie să mă susțineți și alături de mine să ajutați Fundația Olimpică Română să strângă fondurile necesare.

Vă mulțumesc și vă sunt recunoscătoare pentru acest gest!

Alearga in echipa campionilor la Semimaratonul Bucuresti si fii alaturi de sportivi renumiti care au nevoie de ajutor!

Raiffeisen Bank Bucharest International Marathon este organizat de Asociația Bucharest Running Club în parteneriat cu Federația Română de Atletism și Primaria Municipiului București.  Este cel mai mare eveniment de alergare din România, aflat la a 7-a ediție, iar anul acesta va fi pe 4-5 Octombrie, cu startul în Piața Constituției din București.  Probele de concurs sunt: - Marato

Bravo si multe bucurii-din-bucurii!
19 Oct 2014
06 Oct 2014
Spor la alergat!
03 Oct 2014
Sunt cativa oameni din jurul meu la care ma gandesc atunci cand ma simt descumpanita, atunci cand am nevoie de un exemplu, de putere pentru a merge mai departe sau a face ceva, atunci cand imi pierd increderea. Tu esti unul dintre ei si iti multumesc pentru ca ma ajuti sa fiu un om mai bun.
02 Oct 2014
01 Oct 2014