Ionela alearga pentru tinerii sportivi

Ionela Catsanos FundaÈ›ia Olimpică Română

17.666666666667% Complete

Nu-mi imaginez cum ar fi ca, băiețelul meu, care practica sport de performanță, să se antreneze în condiții improprii. Pentru el și pentru toți copiii României, sportul ar trebui sa constituie un mod de viață, atât accesibil, cat și plăcut. Pentru mine, viitorul și performanța acestor copii reprezintă viitorul nostru, sănătos și frumos.

Am decis să alerg la Semimaratonul Gerar și să susțin cauza Fundației Olimpice Române. Vreau să fiu alături de tinerii sportivi din Berzunți care se luptă pentru a face performanță și care au nevoie de o nouă sală de sport. Viitorul lor merită atenția noastră.

Nu au echipamentul potrivit, nici sală de antrenamente, iar familiile lor se descurcă greu cu banii. Au, însă, o ambiție de nestăvilit și rezultate foarte bune. În momentul actual, peste 30 de suflete se antreneaza într-un spațiu de 30mp, improvizat într-o fostă clasă de școală. Au nevoie de o nouă sală de sport.

Vă invit să fiți alături de mine și să sprijiniti visul acestor micuți campioni. Fiecare donație este importanta pentru ei!

Vă mulțumesc.

Semimaratonul Gerar a devenit un eveniment de tradiÅ£ie printre alergătorii din România, fiind pentru mult timp prima competiÅ£ie de alergare a anului. Organizat de către AsociaÅ£iile Club Sportiv RO CLUB MARATON È™i People for Sport România împreună cu Facultatea de Inginerie Electrică din cadrul Universităţii Politehnica BucureÅŸti, în parteneriat cu Universitatea Politehnica BucureÅ

Anonim

29 Jan 2016